Klimatyzacja


Klimatyzacja TYPU SPLIT (dwuczęściowe, dzielone) składa się z dwóch jednostek – część wewnętrzna to parownik, a zewnętrzna to agregat sprężarkowowo-skraplający. Jednostki robocze połączone są ze sobą dwojako: systemem hydraulicznym (linią chłodniczą – freonową, jest to para rurek miedzianych umożliwiających transport czynnika chłodzącego w postaci cieczy i gazu oraz odprowadzania skroplin) układem elektronicznym – sterującym.

Klimatyzacja TYPU MULTI-SPLIT zbudowana na podobnej zasadzie jak klimatyzatory split. Różnica polega na tym, że umożliwia podłączenie do jednej jednostki zewnętrznej (sprężarki) wielu (stąd określenie multi) jednostek wewnętrznych.


Typy klimatyzacji

W przypadku klimatyzatorów typu split i multi-split możliwe są następujące rozwiązania montażowe:

  • Klimatyzatory ścienne charakteryzują się dużą wydajnością i cichą pracą, a jednocześnie dobrą ceną. Są bardzo popularne, a przez to oferta modeli i dodatkowa automatyka (np. zdalne piloty) jest bardzo rozbudowana. Możliwe jest umieszczenie klimatyzatora ściennego w dowolnym pomieszczeniu.
  • Klimatyzatory ścienno-przysufitowe montowane bezpośrednio do konstrukcji stropowej. Ich budowa sprawia, że powietrze płynie z dużą prędkością pod sufitem, następnie zwalnia i przepływ w pomieszczeniu jest równomierny. Takie rozwiązanie sprawia, że ten typ klimatyzatorów nadaje się do pomieszczeń wysokich, gdzie górne partie pomieszczenie nie muszą być chłodzone/nagrzewane równie dokładnie jak niższe.
  • Klimatyzatory przypodłogowe przypominają kształtem i budową nowoczesny grzejnik, jednocześnie mogą być instalowane we wnękach. Dzięki możliwości instalowania ich (wbrew nazwie) w dowolnym miejscu mogą być dobrym rozwiązaniem tam, gdzie inne klimatyzatory nie mogą zostać zainstalowane.
  • Klimatyzatory kasetonowe instaluje się w konstrukcji sufitu podwieszanego. Klimatyzatory te umożliwiają równomierne rozprzestrzenianie powietrza od punktu centralnego (kasetonu) – dzięki temu lokalizacja wewnętrznej jednostki jest praktycznie dowolna. Klimatyzator tego typu jest najczęściej stosowany w pomieszczeniach biurowych, sklepach, salonach i punktach usługowych, gdzie ważna jest estetyka.
  • Klimatyzator kanałowy umożliwia jednoczesne klimatyzowanie kilku pomieszczeń, kierując do nich powietrze o odpowiednich parametrach (za pomocą odpowiednich kanałów). Temperatura nawiewanego powietrza ustawiana jest jako średnia ze wszystkich pomieszczeń, a powietrze rozprowadzane jest bardzo dokładnie i równomiernie.
  • Klimatyzator przenośny jest przeznaczony do obsługi jednego pomieszczenia. Na plus można zaliczyć niższą cenę oraz brak kosztów montażu i eleastyczność zastosowania. Nie możemy jednak zapomnieć, że charakteryzuje go głośniejsza praca oraz wymaga odprowadzenia ciepłego powietrza poza pomieszczenie.

System VRV

VRV jest to inteligentny system klimatyzacyjny, gdzie do jednej jednostki zewnętrznej można podłączyć kilkanaście jednostek wewnętrznych. W tym systemie uzyskujemy precyzyjną kontrolę temperatury przy wysokiej efektywności energetycznej. Jest to system cichy i pracujący w szerokim zakresie temperatur.

Woda lodowa - pompy ciepła

SYSTEMY WODY LODOWEJ składa się z agregatu (chiller), którego zadaniem jest schładzanie cieczy (woda + glikol) krążącej w układzie zamkniętym. W klimatyzacji – schłodzony czynnik tłoczony jest za pomocą pomp do klimakonwektorów (fancoil), które poprzez wymiennik ciepła chłodzą powietrze w pomieszczeniach. Każdy klimakonwektor (ścienny, kasetonowy, podsufitowo­przypodłogowy lub kanałowy) wyposażony jest w indywidualny sterownik, zapewniający indywidualny dobór temperatury w zależności od wymagań użytkowników. Systemy wodne polecamy wszędzie tam gdzie nie ma możliwości instalacji kanałów powietrznych i wymagana jest wydajna klimatyzacja. Agregaty wody lodowej mogą być wyposażone dodatkowo w pompę ciepła, co w znacznym stopniu obniża koszty eksploatacji budynków. W przemyśle – schłodzony czynnik tłoczony jest do odpowiednich urządzeń wymagających chłodzenia dla procesów technologicznych.

Oferta dla miast

  • Gostyń
  • Rawicz
  • Góra
  • Leszno

KONTAKT


Jeżeli maja Państwo pytania dotyczące oferty prosimy o kontakt pod numerem:

    721 007 999

Godziny otwarcia Firmy:

Pon.-Pt. 8:00 - 17:00

Sob.
8:00-13:00